Teraz Szewce

Na spotkaniu Rady Rodziców Zespołu Szkół w Szewcach rodzice wspólnie z dyrekcją i nauczycielami powołali STOWARZYSZENIE

na rzecz rozwoju, promocji i wspierania Zespołu Szkół w Szewcach oraz mieszkańców Szewc „TERAZ  SZEWCE”.

Cele Stowarzyszenia:

1. Upowszechnianie wiedzy o środowisku lokalnym zwłaszcza wśród młodzieży i starszych nastolatków.

2. Popularyzowanie oraz umacnianie w świadomości społecznej form aktywnego i zdrowego stylu życia.

3. Inspirowanie i organizacja wycieczek, rajdów oraz wymiany międzyszkolnej uczniów oraz stwarzanie warunków umożliwiających

realizację tych  działań.

4. Prezentowanie i dokumentowanie osiągnięć uczniów Zespołu Szkół w Szewcach oraz mieszkańców Szewc na forum krajowym i

międzynarodowym.

5. Aktywizowanie i integrowanie środowiska lokalnego. Budowanie świadomości obywatelskiej.

6. Wspieranie rozwoju kulturalnego i oświatowego uczniów i mieszkańców Szewc.

7. Pozyskiwanie środków na działalność z dostępnych funduszy pomocowych.

8. Podejmowanie działań służących rozwojowi przedsiębiorczości  wśród młodzieży szkolnej oraz mieszkańców Szewc.

9. Promowanie i rozwijanie świadomości ekologicznej uczniów Zespołu Szkół oraz mieszkańców Szewc.

10. Inicjowanie i wspieranie działań na rzecz profilaktyki i rozwiązywania problemów społecznych.

11 Tworzenie warunków umożliwiających rozwój działalności statutowej Stowarzyszenia.