Nawigacja

liczba odwiedzin: 1774074
2021/2022 2020/2021 2019/2020 2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 2013/2014

Rok szkolny

2021/2022

 

Akcja czytelnicza - zaczytana środa 

Dnia 19.01.2022 roku w naszej szkole odbyła się akcja czytelnicza. Wydarzenie odbyło się pod hasłem "Zaczytana środa". Tego dnia uczniowie przynieśli do placówki swoje ulubione książki. W czasie przerw i lekcji wolontariusze, chętni uczniowie, a także nauczyciele czytali ulubione fragmenty lektur. Spotkanie to zakończyło ogólnopolski projekt "Poczytamy".  Zdjęcia

 

Spotkanie czytelnicze - program "Poczytamy" 

Dnia 17.01.2021 roku odbyło się piąte już spotkanie czytelnicze. Tym razem uczniowie zapoznali się z książką "Szkoła na Dobrej". Dzieci dowiedziały się m.in., czy jest mizofonia. Odbyła się rozmowa, a na koniec uczniowie tworzyli prace pt. "Szkoła marzeń".   Zdjęcia

 

 

Spotkanie czytelnicze - wolontariat czytelniczy 

Dnia 14.01.2022 roku w klasie 1 odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze. Tym razem dzieci posłuchały opowieści z książki "Plastusiowy pamiętnik". Były rozmowy o Plastusiu i Tosi. Na koniec zajęć uczniowie mieli za zadanie stworzyć, z przygotowanych materiałów, swojego Plastusia. Dzieci wspaniale się bawiły i były bardzo zaangażowane w pracę.

Zdjęcia

 

Ogólnopolski projekt edukacyjny "Mutyzzm wybiorczy - o lęku bez lęku

Nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym 

"Mutyzm wybiórczy - o lęku bez lęku". Klasa 5a i 7a otrzymaqły certyfikaty i gratulacje a koordynatorzy: J. Wieczorek i J. Dziuba dyplomy uznania.

 

 

 

Świąteczne lekcje online

Świąteczne lekcje międzyprzedmiotowe odbyły się w klasach 4-6 na przyrodzie, biologii, technice. Uczniowi rozwiązywali różne ciekawe zadania, ćwiczenia związane ze Świętami Bożego Narodzenia.  Sprawdziliśmy swoją wiedzę w specjalnym quizie online "Czy znasz tradycje świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach? " Przyjemnie i wesoło spędziliśmy wspólnie przedświąteczny czas na lekcjach online.

 

 

 

Spotkanie przedświąteczne online w klasie 5 

Dnia 20.12.2021 roku, w czasie godziny wychowawczej w klasie 5, odbyło się spotkanie przedświąteczne. Uczniowie z wychowawcą obejrzeli krótki film na temat Świąt Bożego Narodzenia na świecie i rozmawiali o tradycjach bożonarodzeniowych w Polsce. Spotkanie upłynęło w miłej, świątecznej atmosferze.   Zdjęcia

 

Projekt w klasie 6

W grudniu uczniowie klasy 6 realizowali projekt - lektura w pudełku.Po omówieniu lektury "W pustyni i w puszczy"dzieci wykonały piękne prace. W czasie lekcji języka polskiego on-line uczniowie prezentowali efekty swojej pracy.   Zdjęcia 

 

6.12.2021 r. - mikołajki online 

więcej zdjęć

 

    

 

 

Andrzejki klasowe 4-8

 zdjęcia 

 

   

więcej zdjęć 

 

Tak spędzamy przerwy

     

 

Liga Niezwykłych Umysłów - LNU

Uczniowie klasy 8a i 8b biorą udział w Projekcie „Aglomeracja koduje”, który jest realizowany od  roku

2020. Uczniowie korzystają z Platformy LNU bezpłatnie. Korzystają z kursu języka programowania

Python rozwiązując zadania i ćwiczenia w dogodnym dla siebie czasie. Możliwość korzystania z kursów 

przydaje  się zwłaszcza uczniom zainteresowanym programowaniem. Z kursu korzystamy także na

lekcjach.

 

 

Obchody Dnia Patrona

Pasowanie klas 1.

Świętujemy 11.11

więcej zdjęć

     

 

Spotkanie czytelnicze w klasie 1a, w jesiennej scenerii

Dnia 29.10.2021 roku w klasie 1a odbyło się spotkanie czytelnicze, w jesiennej scenerii na placu zabaw. Dzieci wysłuchały wierszy Juliana Tuwima w wykonaniu wolontariuszek z klasy 6a. Na koniec uczniowie bawili się m.in. w lokomotywę.  Zdjęcia

 

KARTA ROWEROWA - egzamin

Karta Rowerowa

Uczniowie klasy 7a i 7b zdawali egzamin na KARTĘ ROWEROWĄ. Po zdanym pozytywnie egzaminie z

części teoretycznej 28 października odbył się egzamin praktyczny.  Zdjęcia

 

 

Program edukacyjny pod patronatem Tatrzańskiego Parku Narodowego

Nasza szkoła bierze udział w  Programie edukacyjnym pod patronatem Tatrzańskiego  Parku Narodowego, który ma zachęcić najmłodszych do ochrony przyrody i środowiska. Na lekcjach przyrody i biologii wykorzystywane są edukacyjne materiały przyrodniczo - ekologiczne  przygotowane przez TPN.

   zdjęcia 

  

 

 

Spotkanie czytelnicze w Przedszkolu  wolontariat czytelniczy 

Dnia 28.10.2021 roku w Przedszkolu, w grupie 3-5 latków odbyło się spotkanie czytelnicze. Wolontariuszki z klasy 4 szkoły podstawowej przeczytały dzieciom książeczki z serii "Kicia Kocia". Maluchy były bardzo zadowolone i uważnie słuchały. Na koniec spotkania dzieci pokolorowany rysunki kotów.

   

 

Spotkanie czytelnicze w klasie 2a 

innowacyjne działanie w placówce - wolontariat czytelniczy (starsi uczniowie czytają młodszym)

Dnia 25.10.2021 roku na zajęciach w klasie 2a odbyło się spotkanie czytelnicze w ramach projektu "PoczytajMy". Uczennice z klasy 7a, wolontariuszki przeczytały dzieciom książeczkę "Albert i Mika". Odbyła się rozmowa na temat książki i ulubionych zabaw dzieci. Na koniec uczniowie narysowali swoje wymarzone domki na drzewie.  Zdjęcia

 

Codeweekowe inicjatywy

W ramach edycji CodeWeek 2021 czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania uczniowie naszej szkoły na lekcjach informatyki brali udział w proponowanych inicjatywach.

W dniu 22 października 2021 roku uczniowie mieli możliwość obejrzenia webinaru Jak tworzyć stronę internetową. Weronika Żak w programie Glitch wykonała projekt strony internetowej.

Projekt dotyczy Trendów jesieni 2021    link:  https://m-weronika-.glitch.me/

Klasa 7a i 7b oglądała webinar Scratch i sztuczna inteligencjaPodczas webinaru połączony został język programowania Scratch z takimi narzędziami sztucznej inteligencji jak syntezator mowy, tłumacz oraz zdolność rozpoznawania obiektów w kamerze. Następnie uczniowie trenowali wykorzystanie Scratcha do rozpoznawania obiektów w kamerze.

   

Klasa 6 zajmowała się Minecraftowymi rewolucjami. Emocje były duże...

  

 

4a w Dolinie Baryczy

Zdjęcia 

 

CodeWeek zacznij przygodę z programowaniem

Uruchom wyobraźnię, znajdź chwilę czasu, włącz komputer i... do dzieła! Na początku zacznie się niewinnie – kreatywne zabawy przy użyciu gotowych scenariuszy i prostych programów. Po jakimś czasie może okazać się, że tworzenie własnych gier i aplikacji nie sprawia najmniejszego problemu. A wszystko zaczęło się od zabawy…Na naszej stronie każdy znajdzie coś dla siebie! Spróbuj - może początki z programowaniemz czasem zamienią się w wielką pasję!

Szczegółowe informacje o wydarzeniach znajdziecie na stronie koduj.gov.pl.

https://www.facebook.com/CodeWeekPL

 

    

 

Wycieczka na Ślężę

Dnia 8.10.2021 roku klasy: 5, 7a, 8a wspinały się na Ślężę. Pogoda i humory dopisały. Szliśmy żółtym, spacerowym szlakiem, do pokonania mieliśmy w obie strony ponad 6 kilometrów. Wszyscy daliśmy radę, na górze rozpaliliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.

Zdjęcia

Więcej zdjęć 

 

    

 

Spotkanie z pisarką

Spotkanie klas 7b, 8a i 8b odbyło się w OKSiR Wisznia Mała dn. 6.10.2021r.  Zdjęcia

 

      

 

Europejski Dzień Języków Obcych

W dniach 24-30 września w naszej szkole odbywał się cykl wydarzeń związanych z Europejskim Dniem Języków Obcych. Celem była przede wszystkim popularyzacja nauki języków obcych i pokazanie, jak w dzisiejszych czasach języki obce stają się spoiwem łączącym kultury i nacje. Uczniowie uczestniczyli w różnych aktywnościach. Między innymi:

 • sami prowadzili lekcje języka angielskiego dla swoich kolegów i koleżanek. Tematami lekcji były: „Historia Wielkiej Brytanii” oraz „Historia Stanów Zjednoczonych”. We wszystkich klasach uczniowie wspaniale wczuli się w role nauczycieli i przeprowadzone zostały bardzo interesujące zajęcia.
 • zabrali nas wszystkich w cudowną podróż  pod hasłem „My dream holiday place”. Zwiedziliśmy m.in. Malediwy, Hawaje, Kanadę, Czechy, Grecję, Włochy, Brazylię, Japonię i Dubaj. Poznaliśmy zwyczaje, tradycje, zabytki, kuchnię oraz języki w/w krajów.
 • udekorowali szkołę – można było poczytać inspirujące cytaty i przysłowia w języku angielskim i niemieckim
 • uczyli się piosenki „London Bridge is Falling Down”
 • poznawali symbole Anglii, nazwy krajów Unii Europejskiej, barwy ich flag oraz stolice
 • klasyfikowali języki europejskie wg ich pokrewieństwa

Wydarzenia były bardzo udane i już powstają pomysły na kolejną edycję.    Zdjęcia 

 

   

 

Rajd pieszy "Spadającego liścia"

01.10.2021

Tym razem się udało, sprzyjająca pogoda pozwoliła na wędrówkę po okolicach Szewc zakończoną wspólnym ogniskiem kl. IV - VIII SP

zdjęcia - ognisko 5a

 

   

 

Dzień Chłopaka

dziewczęta z każdej klasy IV-VIII  przygotowały chłopakom niespodzianki

   

 

Wycieczka do Arboretum Wojsławice, Niemcza klasy: 5a, 6a, 7a

24.09.2021 r.

Fotorelacja - obejrzyj zdjęcia

 

    

 

Akcja "Sprzątanie Świata"

Jak nie my, to kto, jak nie teraz, to kiedy… Realizując założenia międzynarodowej akcji „Sprzątanie świata” w naszej szkole zorganizowane zostało spotkanie dla uczniów klas IV – VIII, w trakcie którego młodzież z klasy VIIa i VIIIa podzieliła się z uczestnikami wiadomościami na temat znaczenia ekologii. Planowany na ten dzień rajd ekologiczny z powodów złych warunków atmosferycznych został przełożony na inny termin

 

Uczciliśmy pamięć o 17 września ...

17 września uczciliśmy pamięć 82 rocznicy napaści ZSRR na Polskę. Uczniowie naszej szkoły z klas IV – VIII w dwóch grupa ch ze względu na obostrzenia covidowe obejrzało prezentację poświęconą temu burzliwemu wydarzeniu przygotowaną przez Wiktora K. i Natalię K. z klasy VIIIa. Po zakończeniu prelekcji nauczyciel historii p. Michał Wołoszczuk podsumował spotkanie wspomnieniami o dramatycznych losach jego bliskich, którzy padli ofiarą sowieckich represji w latach II wojny światowej.

 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Młodych Bohaterów w Szewcach
  ul. Strzeszowska 7
  55-114 Wisznia Mała

  telefon: 71 3107129 • 71 310 71 29

Galeria zdjęć