Gazeta trzebnicka

NOWA gazeta trzebnicka

NOWA GAZETA TRZEBNICKA ZAMIEŚCIŁA 03.04.2014 r. ARTYKUŁ:

OTWARTO CENTRUM EDUKACJI PRZYRODNICZEJ W SZKOLE W SZEWCACH

W środę 02.04.2014 r. w Zespole Szkół w Szewcach odbyło się otwarcie Centrum Edukacji Przyrodniczej. W ramach centrum będą dla uczniów organizowane zajęcia w terenie, konkursy przyrodnicze i różnego rodzaju akcje i kampanie ekologiczno – przyrodnicze.

Centrum Edukacji Przyrodniczej to spontaniczna inicjatywa pedagogów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szewcach zmierzająca do stworzenia w środowisku lokalnym przestrzeni współpracy placówki oświatowej, organów samorządowych, instytucji państwowych, podmiotów gospodarczych oraz osób prywatnych, zafascynowanych pięknem przyrody. Działalność opierać się ma głównie na realizacji wyznaczonych sobie celów oraz propagowaniu podobnych rozwiązań w środowiskach oświatowych i samorządowych.

W ramach centrum realizowane będą zajęcia w terenie (wycieczki, rajdy, projekty), współpraca z organizacjami pozarządowymi oraz społecznością lokalną oraz z samorządem. Ponadto uczniowie będą mogli brać udział w akcjach i kampaniach ekologiczno-przyrodniczych, a także współpracować z innymi przedszkolami i szkołami (wspólne projekty, zajęcia integracyjno-edukacyjne).

Uczniowie będą mieli także zapewniony udział w konkursach przyrodniczych, proekologicznych i prozdrowotnych. Będzie także prowadzony wolontariat. Ciekawą inicjatywą będzie wychowanie fizyczne na koniach (Ośrodek Jeździecki WKS „Śląsk” Wrocław).

Finanse na realizację powyższych zadań będą pozyskiwane dzięki wsparciu organizacji pozarządowych, środkom unijnym, wsparciu samorządu lokalnego oraz uczestnictwie w działaniach proekologicznych i wsparciu podmiotów gospodarczych zajmujących się m.in. segregacją i odzyskiem surowców wtórnych. Ważną rolę będą w kwestii wsparcia materialnego zajmować także sponsorzy oraz mecenasi przyrody i ekologii

NOWA gazeta trzebnicka w 52 numerze z 29.12.2013r. pisze o nas tak:

"Z workiem medali powrócili młodzi judocy z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Szewc z Mikołajowego turnieju o Puchar Wójta Kobierzyce".

W sobotę 7.grudnia 2013r.uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Szewc uczestniczyli w „MIKOŁAJKOWY M TURNIEJU JUDO O PUCHAR WÓJTA GMINY KOBIERZYCE”.Do Kobierzyc dzieci przyjechały wraz z rodzicami, którzy podczas całej imprezy dzielnie im kibicowali.

Zawody przebiegały zgodnie z planem wyłaniając co rusz kolejnych zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych, na których czekały dyplomy i medale.

Szewscy laureaci, którzy  z imprezy wrócili z podniesiona głową to:

Weronika Dutkiewicz – I miejsce

Nikola Stawińska – I miejsce

Martyna Winczewska – II miejsce

Maciej Falów – II miejsce

Szymon Mielnik  – II miejsce

Maciej Turczyk – II miejsce

Zuzanna Mielnik – II miejsce

Aleksandra Matuszek – II miejsce

Natalia Gurazda – III miejsce

Natalia Głąb – III miejsce

Krystian Kasperkiewicz – III miejsce

Michał Kielar – III miejsce

Karolina Cholaszczyńska – III miejsce

Paweł Gągorowski – IV miejsce

Julia Sokół -  IV miejsce

Podczas zawodów zapytałam uczennicę klasy VI Aleksandrę Matuszek, która ćwiczy drugi rok, o jej dorobek sportowy – dziewczynka odpowiedziała z uśmiechem - „Ujmę to tak” i pokazała mi fotkę w telefonie”.